Dziś w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą zostali zaproszeni wszyscy dziadkowie przedszkolaków i uczniów. Zebranych powitała pani dyrektor Iwona Hendrysiak. Frekwencja dopisała, a wśród gości znaleźli się również ksiądz Proboszcz Parafii św. Ducha Władysław Moczarski oraz emerytowani dyrektorzy Henryk Becmer i Jacek Stelmaszewski.
Uroczystość rozpoczęła się od montażu słowno-muzycznego wykonanego przez dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniów klas I - VIII pod kierunkiem pani Anny Kacprowskiej. Oprawą muzyczną zajął się pan Michał Borowiak. Po obejrzeniu i wysłuchaniu występu na zaproszonych gości czekał słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców oraz drobny upominek. Chętni uczestnicy spotkania mogli zrobić sobie zdjęcie z wnukami na tle przygotowanej ścianki.
Była to bardzo miła i piękna uroczystość, zarówno dla gości i wnuków.
W dniu dzisiejszym Pani Dyrektor wręczyła dyplomy i drobne upominki za udział w w/w turnieju, który odbywał się w grudniu na platformie internetowej.
UWAGA, UWAGA!
OGŁASZAMY KONKURS NA LOGO NASZEJ SZKOŁY!
REGULAMIN KONKURSU
I Organizator konkursu
Organizatorami konkursu na opracowanie logo szkoły są Dyrekcja i Nauczyciele Szkoły Podstawowej im.Bohaterów Września w Dąbkowicach.
II Cel i przedmiot konkursu
Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego graficznego symbolu (logo)
dla Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września w Dąbkowicach.
Logo wykorzystywane będzie przez Szkołę do celów identyfikacyjnych, reklamowych, korespondencyjnych, promocyjnych, itp.
III Warunki uczestnictwa w konkursie
IV Forma prezentacji pracy konkursowej
V Miejsce i termin składania prac konkursowych
VI Kryteria oceny prac konkursowych
Projekty oceniane będą zgodnie z następującymi kryteriami:
1) zgodność projektu z danymi naszej szkoły,
2) oryginalność znaku, łatwość zapamiętywania,
3) czytelność i funkcjonalność projektu,
4) estetyka wykonania projektu.
VII Ocena prac konkursowych
Zwycięskie prace zostaną wybrane przez Komisję Konkursową, powołaną przez Dyrektora Szkoły.
VIII Rozstrzygnięcie konkursu
Życzymy wszystkim ciekawych pomysłów!
Organizatorzy
O godzinie 11.00 na sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się szkolna Wigilia. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Iwona Hendrysiak powitaniem przybyłych gości: Wójta Gminy Łowicz Krzysztofa Igielskiego, Proboszcza Parafii Św. Ducha w Łowiczu Władysława Moczarskiego, emerytowanych dyrektorów szkoły panów Henryka Becmera i Jacka Stelmaszewskiego, panie dyrektor zaprzyjaźnionych szkół i Rodziców.
Motywem przewodnim jasełek był cytat ks. Twardowskiego "Życzmy sobie radości z Bożego Narodzenia". W przedstawieniu występowały przedszkolaki i uczniowie klas od I do VII. Całość została przygotowana pod kierunkiem pań Moniki Śmiałek i Urszuli Błaszczyk, zaś za oprawę muzyczną odpowiadał pan Michał Borowiak. Na zakończenie pani dyrektor złożyła zebranym życzenia oraz podziękowała za dobre serca i okazaną życzliwość naszej szkole.
W tym dniu uczniowie klas IV-VII zaprezentowali przedstawienie świąteczne z okazji Bożego Narodzenia. Było ono o tyle niezwykłe, że występowano w dwóch językach. Młodzi artyści ubrani na biało, chór w czapkach Mikołaja oraz obecność samego Świętego, wprowadziło zebranych w świąteczny nastrój. Spektakl został przygotowany pod okiem nauczycielki języka angielskiego pani Marii Dziedzieli.
Dziś uczniowie klas I i II oraz dziewczynki z klas IV i VI uczestniczyły w warsztatach, w czasie których wykonywały bombki pod okiem pani Justyny Walczak. Technika wiązania specjalnych sznurków pozwoliła na uzyskanie pięknych ozdób.
6 grudnia do naszej szkoły przybył Mikołaj z pomocnikami i wręczył wszystkim obecnym dzieciom z oddziałów przedszkolnych, uczniom i pracownikom szkoły słodkie upominki. Następnie podczas wspólnego spotkania przy choince pani dyrektor włączyła film, na którym Mikołaj opowiedział gdzie mieszka, jaki ma dom i w jaki sposób przygotowuje się do świąt. Stwierdził także, że nas zna i wie, iż zasługujemy na upominki. Pani dyrektor w imieniu Mikołaja poczęstowała wszystkich ciasteczkiem z wróżbą.
Tego samego dnia odbyły się mikołajki w większości klas i w oddziałach przedszkolnych.
9 grudnia świętowano mikołajki w klasie V. To wydarzenie zbiegło się z urodzinami koleżnki Amelii Rogieckiej. 100 lat Amelko!
Klasy VI -VIII w ramach mikołajek wybrały się na wzruszający film pt. "Mój przyjaciel pingwin". Potem udali się do pizzerii Da Grasso na wspólny posiłek, oczywiście pizzę. (Niestety na relację fotograficzną zapraszamy na naszego Facebooka).
Uczniowie klas I, II, IV i V udali się do Karczmy Bednarskiej na warsztaty kulinarne. Na początku przypomniano uczniom bożonarodzeniowe tradycje i zwyczaje kulinarne naszego regionu. Następnie z pomocą dorosłych uczniowie przygotowywali min. pierogi, uszka, kutię, pierniczki, ciastka maślane. Po upieczeniu pierników ozdobili je. Na koniec przygotowano stoły i uczestnicy warsztatów skosztowali przygotowane potrawy.
Tradycją naszej Szkoły jest andrzejkowy bal przebierańców. Było wiele ciekawych postaci: policjantka, Mikołajka, smok, damy, supermeni, wróżki, królewny, anioł i diabeł i wiele innych postaci. Były zabawy i wróżby.
Dziś przybyły do naszej Szkoły Panie z Łowickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt, opiekujących się psiakami czekającymi na adopcje. Uczniowie zebrali karmę, którą przekazaliśmy na ręce pań i łapy staruszki suczki Loli.
Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada. Święto zostało ustanowione w 2002 roku w setną rocznicę wyprodukowania pierwszego pluszowego misia. Od 1902 roku pluszowe misie szybko podbiły serca dzieci na całych świecie, stając się jedną z najpopularniejszych zabawek. Równie szybko podbiły też rynek księgarski i filmowy, stając się kultowymi bohaterami bajek. (Fragment skopiowany z witryny: mamotoja.pl)
Pani pedagog Martyna Kacprzyk spotkała się z uczniami, aby zwrócić uwagę na to, iż 21 listopada jest Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Ma on przypominać ludziom, jak ważne jest, abyśmy byli dla siebie nawzajem mili i dobrze nastawieni. Dzielenie się z innymi uśmiechem zmniejsza wśród ludzi agresję i złe emocje. Życzliwość przekazywana innym sprawia, że czujemy się szczęśliwsi i chętniej odwzajemniamy dobro.
Dziś obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci. Szkolny Klub Wolontariatu przygotował akcję, aby zwrócić uwagę na to, że nadal są Dzieci, wobec których stosuje się przemoc fizyczną i psychiczną. W ramach akcji założyliśmy niebieskie ubrania, kolor ten symbolizuje solidarność z dziećmi na świecie. Przypomniano również, że 20 listopada 1989 r., Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych przyjęło Konwencję o prawach dziecka. Ten szczególnie ważny dokument, w którym zostały spisane wszystkie prawa dziecka, obowiązuje z nielicznymi wyjątkami na całym świecie.
W dniu dzisiejszym cała społeczność szkolna uczciła apelem 106. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Odśpiewano hymn państwowy, uczniowie wystąpili w montażu słowno-muzycznym, w trakcie którego pięknie recytowano wiersze patriotyczne, odśpiewano pieśni legionowe. Wszyscy byli ubrani w strój galowy i mieli patriotyczne barwy przyczepione do bluzek, albo flagi w dłoniach. To była wspaniała lekcja historii.
Dziś najmłodsi uczniowie i dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawcami udali się na Cmentarz nad Rydwanem, aby zapalić znicze - światełka pamięci na grobach żołnierskich przed Dniem Wszystkich Świętych. Panie wyjaśniły dzieciom, kto spoczywa w tym miejscu i dlaczego należy o nich pamiętać. Ta wizyta to cenna lekcja dla "Młodego człowieka".
Dziś odbyły się Eliminacje powiatowe Konkursu sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie w sali OSiR II w Łowiczu, którą dla uczniów klas II powiatu łowickiego organizuje od wielu lat Komenda Powiatowa Policji w Łowiczu. Wzięły w niej udział dwie uczennice: Maja Bluszcz i Milena Więcek.
Jak co roku uczniowie klas VII i VIII udali się dziś na Cmentarz w Guźni, aby posprzątać przed 1 listopada. W ten sposób staramy się okazać, że pamiętamy o poświęceniu poległych w wojnie obronnej 1939 r., którzy spoczywają w tym miejscu.
Ponad 2,5 godzinny program zwiedzania obejmuje prelekcję dotyczącą historii powstania złóż kłodawskich oraz zastosowania soli, zjazd klatką na poziom 600 metrów pod powierzchnią ziemi oraz przejście wyrobiskami korytarzowymi do podziemnej kaplicy św. Kingi. Szlak wycieczkowy przebiega pośród pokładów unikatowej, liczącej ponad 200 mln lat, soli różowej. Należy nadmienić, że Kopalnia cały czas jest czynna, pracują w niej górnicy. W Europie taka sól wydobywana jest tylko w Kłodawie. Bawiliśmy się również w Aquapark strefa Bowling w Kutnie. Poznaliśmy zasady gry w kręgle sportowe.